Konut Projelerinde İkinci Büyük Kampanya Başlıyor | Konut Projeleri

Emlak konut ile GYODER ortaklığında düzenlenen ve 240 ay vade ile sağlanacağı daha önce bildirilen konut projeleri Şubat ayı itibariyle hayata geçiriliyor. Emlak konut projelerinin ayrıntıları haberimizde…

Konut Projeleri 1 Şubat’ta Başlayacak 30 Mart’ta Sona Erecek

Geçtiğimiz günlerde Emlak Konut GYO, Gayrimenkul ve Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Derneği (GYODER) ile Konut Geliştiricileri ve Yatırımcıları Derneği (KONUTDER) işbirliğinde düzenlenen kampanyadan bahsetmiştik. Kampanyanın şu ana kadar belirlenen detayları, düzenlenen basın toplantısında paylaşıldı.

Gayrimenkul ve Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Derneği’nin Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Avni Çelik, geçtiğimiz yıl 2015 yılına nazaran satışlarını arttırdıklarını ve bu yıl da 2016 yılının satışlarını egale etmeyi hedeflediklerini belirtti. Çelik aynı zamanda da konut fiyatlarının bu yıl bir miktar artacağını söyledi. Girdi maliyetlerinin dövizin etkisi ile yükseldiğini vurgulayan Kurul Başkanı, 2017’de genel faizlerde ve enflasyonda artış beklediklerini de aktardı.

Çelik, ülkemizin geçen yıl yaşadığı olumsuzlardan bahsettikten sonra bu yıl da yaşanması muhtemel olan olumsuzluklara değindi. Konuşmasının ardından ise yeni konut projeleri ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu. GYODER, KONUTDER ve Emlak Konut GYO birlikteliğinde konut alıcılarının daha kolay ev sahibi olabilmesini kolaylaştırmak adına birtakım çalışmalar yapıldığını ve 1 Şubat tarihi itibariyle kampanyaların başlatılacağını duyurdu.

Gelişmiş ülkelerdeki konut ev alımını kolaylaştıran kredi uygulamalarından birisinin ülkemizde de görüleceğini bildiren Çelik, bu uygulama çerçevesinde vadelerin 240 aya kadar artacağını dile getirdi. 1 Şubat’ta başlayacak olan konut projeleri kampanyalarının 30 Mart tarihinde sona ereceği açıklandı.

Kampanyaya katılacak olan firmalardan, daha önce 120 ay vade ile konut alan kişilerin sözleşmeyi yenileyerek ödeme sürecini 240 ay vadeliye çıkarabileceği belirtildi. Kampanya çerçevesindeki faiz oranlarının ise yüzde 0,75 ile 0,85 arasında olması öngörülüyor. Emlak konut projelerinden anında haberinizin olmasını istiyorsanız, Emlakhaberlerim.org’u sosyal medyalar üzerinden takip edebilirsiniz…

Bir yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir