Konut Fiyatları Arttı | Emlak Haberleri Son Dakika

En kalabalık ilçelerin konut fiyatları çerçevesinde araştırma yapan firmaların raporları; konut fiyatları büyük artış gösteriyor dedi! İşte İstanbul’un en kalabalık nüfusuna sahip o ilçelerinde yaşanan artış ve ortalama konut fiyatları …

En Kalabalık İlçelerdeki Konut Fiyatları Arttı

Emlak endeksinin raporunu açıklaması üzerine 2013’ten bu yana İstanbul’un kalabalık ilçelerindeki ev fiyatlarında artış yaşandığı kaydedildi. TÜİK tarafından açıklanan son verilere hazırlanan rapor emlak haberleri son dakika gelişmelerine konu oldu. Bu rapor kapsamında aşağıdaki ilçelerin konut fiyatlarında artış yaşanmaya devam ediyor!

İstanbul’da en kalabalık 5 ilçe olarak bilinen Esenyurt, Pendik, Küçükçekmece, Bağcılar ve Ümraniye’de kiralık ve satılık evlerin metrekare fiyatları şöyle:

Son 3 yıllık verilere dayanarak hazırlanan raporda en kalabalık ilçe olarak görülen Küçükçekmece’de kiralık evlerde metrekare birim fiyatları yüzde 29.3, satılık konutlarda ise metrekare birim fiyatları yüzde 27.4 oranında arttı. İlçedeki satılık konutların ortalama olarak metrekare birim fiyatı 3 bin 143 TL olarak kaydedildi.

Bağcılar emlak haberleri son dakika bilgilerine göre satılık evlerde metrekare birim fiyatları yüzde 57.2, kiralık evlerde ise yüzde 31.5 oranında yükseliş görüldü. Bağcılar ilçesinde satılık konutların ortalama metrekare birim fiyatları 2 bin 696 TL oldu. Kiralık konutlarda ise İstanbul’un en kalabalık ilçesi Küçükçekmece’de 14 TL ortalama metrekare birim fiyatı verilirken, Bağcılar’da metrekare fiyatı 12 TL olarak gerçekleşti.

Esenyurt satılık konut fiyatları yüzde 34.9 oranında artış gösterirken, kiralık konutlarda ise metrekare birim fiyatı yüzde 11.4 oranında yükseldi. İlçedeki son 3 yıl içerisinde satılık ev fiyatlarına bakıldığında ortalama metrekare birim fiyatının 2 bin 027 TL, kiralık konutlarda ise 9 TL olduğu raporda yer aldı.

Anadolu Yakası’nın en kalabalık ilçesi Ümraniye’de ise satılık konut fiyatları (metrekare birim fiyatları) yüzde 40.8, kiralık evlerde metrekare fiyatları ise yüzde 37.8 oranında arttığı belirtildi. Ümraniye ilçesindeki ortalama metrekare birim fiyatı 3 bin 489 TL, kiralıkların ise metrekare birim fiyatı 13 olarak kaydedildi.

Aynı dönemde Pendik ilçesindeki satılık konutlarda metrekare birim fiyatı olarak yüzde 43, kiralık evlerde yüzde 26.4 oranında yükselme oldu. Pendik satılık konut fiyatları incelendiğinde ise metrekare birim fiyatı ortalama olarak 2 bin 741 TL, kiralık evlerin ortalama metrekare fiyatı ise 11 TL olarak kaydedildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir