Kentsel Dönüşüm Kira Yardımı 2017 Detayları

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Kentsel Dönüşüm Kira Yardımı Detayları Belli Olmaya başladı. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı geçtiğimiz hafta 2017 yılı kentsel dönüşüm kira yardımı 2017 kılavuzunu yayınladı.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, 2017 kentsel dönüşüm kira yardımı kılavuzunu paylaştı. Peki, kentsel dönüşüm kira yardımından kimler faydalanabilecek, nasıl faydalanılacak, kim ne kadar kira yardımı alacak ve kentsel dönüşüm kira yardımı için gerekli belgeler nelerdir? İşte yazımızda bu soruların cevabını bulabilirsiniz.

Kentsel Dönüşümde Kira Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Hak sahipleri 6306 sayılı kanun gereğince, riskli yapı olarak tespit edilen bir konut ya da işyeri için başvuru riskli yapının bulunduğu ilçenin belediye başkanlığına yapılmaktadır.

Kentsel Dönüşüm Kira Yardımı İçin Gerekli Belgeler

  • Başvuru dilekçesi (ıslak imza ile)
  • Başvuru sahibinin Nüfus cüzdanı fotokopisi
  • Riskli yapı tespit raporu(belediyeden onaylı)
  • Tapu belgesi ve gayrimenkule ait güncel tapu kaydı
  • Riskli yapı tespit raporunda belirlenen adres ile uyumlu yapı için yapı kimlik numarası alındığı tarihten önceki son 3 aydan veya sonraki 3 aydan herhangi birine ait elektrik, su, doğal gaz, sabit hatlı olmak şartıyla telefon/internet hizmetleri ile ilgili herhangi bir fatura
  • Hak sahibinin riskli olarak tespit edilen yapıda yapı kimlik numarası alındığı tarihte ikamet ettiğine ve riskli olarak tespit edilen konuttan tahliye ettiğine dair eski ve yeni adresini gösteren il-ilçe nüfus ve vatandaşlık müdürlüğünden alınan imzalı ve mühürlü adres bilgileri belgesi
  • Yıkılan yapılar formu (ıslak imzalı ve mühürlü)
  • Hak sahibi adına açılmış vadesiz TL, T.C. Ziraat Bankası’na ait hesap cüzdanı fotokopisi. (Başka bankalardan veya PTT’den açılan hesaplar geçerli değil.)

Yardımlar 2 Mayısta Başlıyor

25 Şubat 2017 tarihli ve 29990 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren dönüşüm projeleri için yardımlar 2 Mayıs 2017 tarihinden itibaren ödenmeye başlanacak. Kentsel dönüşüm kira yardımı 2017 sorgulama için, Ziraat Bankası şubelerine giderek kontrol edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir