Emlak Haberleri Gündemi 12 Nisan | Emlak Haberlerim.ORG

Güncel emlak haberleri derlediğimiz bu yazımızda günün öne çıkan emlak haberlerini siz değerli okurlarımız için derledik. Emlak Haberleri Gündemi 12 Nisan 2017 tarihi için özetledik. Gün içerisinde yeni haberler sayfamızda olacak. Emlak gündemi 12 Nisan çarşamba günü için aşağıdadır.

Emlak Haberleri 12 Nisan 2017 Gündeminde Neler var?

Beykoz’da Kentsel Dönüşüm Atağı

Beykoz Belediyesinin başlattığı kentsel dönüşümde ilk proje olan Tokatköy Şehr-i Sitare resmi olarak duyuruldu.

Beykoz Belediyesi, ilk prestijli kentsel projesiyle ilçenin özgün yapısına uygun, depreme dayanıklı ve modern binalarinşa etmeye hazırlanıyor.

Beykoz Belediyesi Başkan Yücel Çelikbilek yapılan tanıtım sunumunda açıklamalarda bulundu.

Bir İlk Gerçekleşiyor

Bu projeyle ilçede ki tüm konutların depreme dayanıklı nitelikte inşa edileceğini belirten Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, bu projeyle vatandaşların ve Beykozluların menfaatlerinin korumayı amaçladıklarını ifade etti. Beykoz’da bir ilk olacak bu projeyle, kentsel dönüşümün  her adımının ilçe sakinleriyle birlikte atılacağını belirten Çelikbilek, düzenli olarak istişare toplantılarının devam edeceğini söyledi.

Şehircilik Anayasası Sil Baştan Değişiyor

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Şehircilik Anayasası’nda değişiklikler yaparak konut sektöründe devrim yapmaya hazırlanıyor.

Hazırlanan taslağa göre artık yüksek değil, yatay bina projelerine daha fazla teşvik verilerek yatay yapıların yaygınlaşması sağlanacak. Ayrıca balkonlar odaya dönüştürülemeyecek ve arkadan 10, önden 5 kat görünür kot farkı sistemi de nu yönetmelikle sona bulacak.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığının hazırladığı yönetmelik taslağına göre, yeni projelerde yatay binalar teşvik edilecek. Bununla birlikte suiistimal edilen mescit, kreş, apartman boşluğu gibi alanlar için yüzde 30’luk sınırlama getirilecek. Balkonlar da hiçbir şekilde odaya dönüştürülemeyecek veya odaya katılamayacak.

Emlak Haberleri Gündemi 12 Nisan 2017 son olarak, DKY İnşaat’ın konut projeleri hakkında bir haberimiz var. DKY İnşaat Nisan sonuna kadar kampanyasını uzattı.

DKY İnşaattan 60 ay sıfır faizle ev sahibi Olma İmkanı

DKY İnşaat DKY On Kağıthane ve DKY Kartal projeleriyle başlattığı kampanya ile 2 ayda 65 milyon TL’lik 95 adet daire satışı gerçekleştirdi. Mart ayında lansmana çıkardığı DKY Sahil projesiyle bu kampanyayı uzatma kararı aldı.

Aynı zamanda DKY İnşaat, “Güçlü Türkiye için Birlik Vakti” kampanyasını Nisan ayı sonuna kadar uzattığını duyurdu.

DKY İnşaat, üç projesiyle katıldığı, Emlak Konut GYO öncülüğünde GYODER ve KONUTDER ortaklığıyla başlatıldı. 60 aya kadar yüzde 0 faiz imkânı sunan “Güçlü Türkiye için Birlik Vakti” kampanyasını Nisan sonuna kadar uzattı.

Bu kapsamda DKY İnşaat 60 aya kadar yüzde“0”, 120 aya kadar ise yüzde “0.45” ile ev sahibi olma imkânı sunarken,kampanyayı 1 ay daha uzattı.

Ayrıca şirket ‘Hayata Açık’ konseptiyle inşa edilen, 57 ila 86 metrekare arasında değişen 1+1,5 ve 2+1,5 tipinde 251 bağımsız bölümden oluşan DKY On Kağıthane projesinin Aralık 2018 tarihinde sahiplerine teslim edilmesi planlanıyor.

Tüm bu projelerin yanında Kartal’da 4 blok halinde yükselen ve 2+1’den 6+1’e kadar pek çok seçeneği ile karşımıza çıkan, 331 konutun yer aldığı DKY Kartal ise Haziran 2018’de tamamlanarak sahiplerine teslim edilecek. Buçuklu konseptiyle ön plana çıkan projeler 2017 yılının ilk aylarında hayata geçmeye başlıyor. 2+1.5 daireden 4+1’e  kadar 10 ayrı tipte 138 daire bulunduran DKY Sahil’in de Haziran 2019’da tamamlanması amaçlanıyor.

Taslakta yeni projelerde balkonlar koridorun ucuna koyularak ve odalardan bağımsız inşa edilecek.

Eğimli Araziye Sınırlama

Yeni yönetmelikle beraber,eğimli araziler için ise kademeli inşaat uygulaması uygulanacak. Bu uygulama ile arkadan 5 önden 10 kat şeklinde görünüşe sahip binalara da son verilecek. Yani bir binaya 5 katlı imar verilmişse bölgeye yalnızca 5 kat inşaat yapılabilecek. Emlak haberleri kategorisinde düşen dünkü gelişmelere göz atmak için görsele tıklayınız!

emlak haberleri 2017

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir