Emlak Haberleri 13 Nisan Gündemi | Emlak Konut Gelişmeleri

13 Nisan emlak haberleri için derlediğimiz bu yazımızda ülkemizde ön plana çıkan güncel emlak haberleri ve konut projelerini sizlerle paylaştık. Emlak Haberleri 13 Nisan 2017 tarihi için konuları özet. Emlak haberleri son dakika niteliği taşıyan bu konular için düşüncelerinizi yoruma bırakabilirsiniz…

Emlak Haberleri  13 Nisan 2017

TOKİ Şırnak Genelinde 11 Bin Konut İnşa Ediyor!

Geçtiğimiz sene teröristlerin hendek kazarak çukur açtığını hatırlarsınız. 8 ay boyunca sokağa çıkma yasağı ilan edilerek yürütülen operasyonlarda söz konusu olan bölgedeki evleri yıkılan vatandaşların evlerini TOKİ yeniden inşa etmeye karar verdi. TOKİ tarafından Şırnak genelinde projelendirilen 11 bin konut için başlatılan çalışmaların emlak haberleri sektöründe tüm hızıyla devam edildiği açıklandı.

Şırnak Valisi Ali İhsan Su, TOKİ Başkanlığı ile Şırnak il genelinde 11 bin konutun yapılacağını söyledi. Ayrıca doğal gazın şehre gelmesiyle birlikte vatandaşlara güzel bir hizmetin verileceğini ifade etti.

Evleri Yıkılanlar İçin Yeni Evler Yapılıyor!

Şırnak Valisi Su yaptığı açıklamada terörün açtığı yaraların hızla sarıldığını ifade etti. Ayrıca devletin vatandaşlarını mağdur etmeyeceğini de söyledi. Açıklamada şu anda 1 etap ve 2 etap ihaleleri yapılan konutların temel kazılarının devam ettiğini vurgulandı. Ali İhsan Su Şırnak merkezde yaklaşık 6 bin 500 konut bina iş yeri inşa edeceklerini söylerken, konutları bu yıl içinde tamamlayacaklarını da belirtmeyi ihmal etmedi. 0 faizlili ev sahibi olmak için emlak haberleri son dakika gelişmelerini okumaya devam etmelisiniz!

13 Nisan 2017 Emlak Haberleri için ikinci gündemimiz EMS Yapı ile ilgili

Emlak Konut ‘ta 0 Faiz Fırsatı ile EMS Butik Residence!

Genellikle Beylikdüzü ve Esenyurt bölgesinde faaliyet gösteren EMS YAPI yeni emlak konut projesi olan EMS Butik Residence ile konut sahibi olmak isteyenlere büyük bir fırsat sunmaya hazırlanıyor. Söz konusu konut proje,  Esenyurt’ta E5’e ve Metrobüs’e 10 dk mesafede. Ayrıca bölgenin en büyük semt pazarı AVM, okul, hastane gibi sosyal tesislere yürüme mesafesinde bulunmaktadır. Ayrı bir güzelliği ise aylık 1.010 TL taksit ve 100 ay 0 faiz ödeme kolaylığıyla isteyenleri ev sahibi yapıyor.

Çoğunlukla Esenyurt ile Beylikdüzü bölgelerinde faaliyette olan EMS YAPI’nın özel emlak konut projesi olarak karşımıza çıkan EMS Butik bir residence’ın sağlayabileceği temel tüm ihtiyaçlara karşılayabiliyor. Bu emlak konut projesi iki tip 1+1 ve 3 tip 2+1’lerden oluşan toplamda 72 adet daireyi kapsamaktadır. Ayrıca EMS Butik’te 2 adet ticari alan, lobi, açık otopark ve concierge hizmetleri ile sosyal tesis, fitness, dünyanın en iyi asansör firmasının 2 adet geniş hacimli asansörü gibi ihtiyaçlara yanıt verebilecek mekan ve imkanlar da yer alıyor.

Emlak Konut Projesi için Her Daireye Otopark Şartı Geliyor

Bilakis büyük şehirlerde otopark sorununu çözmek için Çevre Bakanlığı’nın yeni yönetmelik taslağına göre artık her daire için en az 1 otopark zorunluluğu geliyor. Söz konusu bakanlık kentlerde otopark sorununu çözmek için önlem almaya hazırlanıyor. Ayrıca yetkililer tarafından yapılacak düzenleme ile birlikte binalarda her 3 daire için 1 araç yerine, her daire için 1 araçlık otopark inşa edilme zorunluluğu geliyor.

Emlak konut ile alakadar son olarak Bakanlık bodrum katlara otopark yapılmasını da teşvik edecek. Söz konusu teşvik sonrasında bodrum katlarda binanın ihtiyaç duyduğu kapasitenin iki katına kadar yapılacak otopark alanı inşaat hakkından sayılmayacak. Güncel emlak haberleri ile emlak haberleri son dakika gündemlerini kaçırmamak için bizi takipte kalın!

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir