Arsa Yatırımı Yapılacak iller | Emlak Haberleri Son Dakika

İstanbul Yatırım Bölgeleri Arsa Yatırımı Yapılacak İller

Arsa yatırımı yapılacak iller arasında bulunan İstanbul’da merkezi yerlerden arsa yatırımı yapmak isteyenlerin il durağı Beykoz oluyor. Beykoz bölgesine arsa yatırımı yapanların kazançları yüzde 160 civarında. İyice ve derin bir şekilde araştırma gerektiren bu konu arsa yatırımı nereye yapılmalı diyenler için oldukça faydalı oluyor. Çatalca ise İstanbul merkeze uzak bir mesafede olmasına rağmen hızla ilerleyen ve artan alanları mevcuttur. Bu bölgelerde yapılacak olan bir arsa yatırımının kazancı ortalama yüzde 40 olacaktır.

Silivri bölgesi de ilerleme kaydeden bölgeler orasındadır. İstanbul merkeze yakın olma durumu, Kanal İstanbul projesinin güzergahında bulunması inşaat firmaları için ilgi çekici olmaya başladı ve arsa yatırımı yapılacak bölgeler 2017 içinde yerini aldı. Bu bölge 2015’den bu yana yüzde 80 prim yapmıştır. Bu yıl içinde ilerleyen zamanlarda büyük ölçüde gelişerek değer oranlarının yüzde 70 artması bekleniyor.

Gebze Arsa Yatırımı 

Arsa yatırımı yapılacak bölgeler 2017 arasında Gebze büyük önem taşıyor. E-5 Karayolu, Marmaray, TEM otoyolu, yüksek hızlı tren ve Hava Limanı’na olan yakınlığı bölgenin yatırım faaliyetlerini arttırıyor. Ayrıca yapılacak Kuzey Anadolu Otoyolu ulusal ve uluslararası bir proje kapsamında olduğundan bu durumdaki ulaşımın tam merkezi olarak yükselişe geçiyor. Gebze-Orhangazi-İzmir otoyolunun önemli projesi olan Körfez köprüsünün bu bölgede bulunması arsa yatırımı nereye yapılmalı diye düşünenler için büyük bir karar etkenidir. Bu durum arsa yatırımı yapılacak iller ve ilçeleri olumlu etkiliyor.

Ankara’nın Yatırım İncisi Yapracık

Ankara’da arsa yatırımı yapılacak iller arasında yerini almıştır. Yapracık bölgesi artan arsa fiyatlarına rağmen hala arsa yatırımı yapılacak bölgeler 2017 için ilk sıralarda olmaya devam ediyor. Bugünkü Ankara nüfusunun 10-20 yıl sonra oldukça yüksek bir sayıya ulaşacağı tahmin ediliyor. Bu durum Eskişehir Çevre Yolundan Temelli ’ye kadar olan alanda yaklaşık 1.000.000 kişilik nüfusun yaşayacağı görülüyor. Ankara’da arsa yatırımı nereye yapılmalı sorusunun en net cevabı Yapracık ‘tır. Çevre Yolunun sınırında olan Yapracık bölgesi bu gelişimden nasibini en verimli şekilde alacaktır.

İzmir’de Yatırım Bölgeleri

İstanbul İzmir otoyolu sayesinde ulaşımın 3,5 saate düşecek olması ile emlak ve yatırım sektörleri canlanıyor. Bornova, Altındağ gibi bölgelerin değer kazanacağı ve emlak ücretlerinin artacağı görünüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir