1 Haftada 800 Konut Satılması Emlak Haberleri Son Dakika

20 yıl vadeli konut kampanyası ile 1 haftada 800 konutun satılması emlak haberleri son dakika gelişmelerine dahil oldu. Emlak Konut GYO’nun gayrimenkul sektörünü canlandırmak için başlattığı bu proje 1 Şubat tarihinde hayat geçirilmişti.

20 yıl vadeli konut kampanyasına 114 proje ve 32 bin konutun girdiği belirlendi. Emlak Konut’un son bir haftada sattığı ev sayısının ise 800 adete yükseldiği belirtildi. Yapılan ciro miktarı 700 milyon TL’nin üzerine çıktı. Emlak Konut’un 1 haftada 800 konut satması emlak haberleri son dakika gelişmelerine dahil oldu. Sektörün canlanmaya başladığını işaret eden bu gelişmenin detayları haberimizde yer alıyor…

En Fazla 120 Ay Vadenin Tercih Edildiği Açıklandı

2 ay boyunca devam edecek olan projede en fazla tercih edilen ödeme şeklinin 120 ay vade olduğu belirtildi. Alıcılar kampanyaya dahil olabilmek için ilk etapta yüzde 5 peşinat ödemesi yapıyorlar. Kalan 15 peşinatı ise bir yıl içerisinde yapabiliyorlar. Emlak konut ev sahibi olacaklar için kalan tutarlarda 10 yıl vadede 0,45 faiz, 15 yıl vadede 0.74, 20 yıl vadede ise yüzde 0,79 faiz ödeneceğini bildirdi. 60 ay vade seçeneği ile ev satın alan bireyler ise faiz ödemeyecek.

Emlak Haberleri Son Dakika Gelişmeleri

GYODER Başkanı Aziz Torun yaptığı açıklamada 20 yıl vadeli konut projesine yoğun ilgi olduğunu belirtirken, insanları ‘’20 yılın’’ satış ofislerine çektiğini de vurguladı. Kampanyayla birlikte gelenlerin sayısının ise 4 kat arttığının altını çizdi. Eskiden satış ofisine 5 kişinin geldiğini söyleyen Torun, şimdilerde bu oranın 20’ye çıktığını anlattı.

Kampanya kapsamında bankaya çok dikkat edilmeli!

Başkan Aziz Tosun’un uyarısı ise dolandırıcılık olaylarına karşın oldu. Konut alacakların olası dolandırıcılık olayına karşı dikkat olmasını vurgulayan Tosun, 20 yıl vadeli konut projesi ile ev alacak firmanın bir banka ile anlaşıp konut kredisi verip vermediğinin çok iyi araştırılması gerektiğini söyledi. 20 yıl vadeli konut kampanyası için GYODER Başkanı Aziz Torun şu şekilde açıklama yaptı:

“Bazı şirketler banka kredisi kullanmadan kendi finansman kaynaklarıyla satmak isteyebilir. Belki şirket 60 ay vade yapabilir. Ancak bir bankanın destek vermediği bir projede firmanın kendi imkanlarıyla 120 ve 240 ay vadeli konut satışı yapmasının ekonomik bir izahı yok. Eğer bir banka projeye kredi veriyorsa o projenin zamanında biteceğini taahhüt eder”

20 yıl vadeli konut kampanyası için 9 banka destek vermiş durumda. Emlak konut tarafından açıklanan bu bankalar; Garanti Bankası, Yapı Kredi Bankası, Ziraat Katılım Bankası, Ziraat Bankası, Türkiye İş Bankası, Albaraka, Halkbank, Vakıfbank ve Vakıf Katılım Bankası’dır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir